29 Mart 2021 Pazartesi
İstanbul İli Esenyurt İlçesi Turgut Özal Mahallesinde faaliyet gösteren ATALAY OTOMOTİV DAYANIKLI TÜK.MAL.TEK.TUİN SAN VE TİC LTD ŞTİ istasyonunda 06/01/2021 tarihinde tek araç üzerinden plakalar değiştirilmek suretiyle 6 farklı araç için kayıt yapılarak ölçüm gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. Bu kapsamda, Çevre Kanunu 20 (a) maddesi kapsamında idari para cezası uygulanmış, Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliğinin 14’üncü maddesinin beşinci fıkrası kapsamında yetki belgesi bir daha yenilenmemek üzere iptal edilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptıracak vatandaşlarımızın bilgilerine sunulur.

İstanbul İli Esenyurt İlçesi Turgut Özal Mahallesinde faaliyet gösteren ATALAY OTOMOTİV DAYANIKLI TÜK.MAL.TEK.TUİN SAN VE TİC LTD ŞTİ istasyonunda 06/01/2021 tarihinde tek araç üzerinden plakalar değiştirilmek suretiyle 6 farklı araç için kayıt yapılarak ölçüm gerçekleştirildiği tespit edilmiştir.

Bu kapsamda, Çevre Kanunu 20 (a) maddesi kapsamında idari para cezası uygulanmış, Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliğinin 14’üncü maddesinin beşinci fıkrası kapsamında yetki belgesi bir daha yenilenmemek üzere iptal edilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.  

Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptıracak vatandaşlarımızın bilgilerine sunulur.