1 Şubat 2021 Pazartesi
Eskişehir ilinde faaliyet gösteren MS Garage Adi Ortaklığı ve Özeller Dizel Oto Yedek Parça Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. istasyonlarının, gerçekleştirilen denetimler neticesinde tespit edilen uygunsuzluklara bağlı olarak yetki belgeleri bir daha yenilenmemek üzere iptal edilmiş olup, ilgili personel hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Eskişehir İli Tepebaşı İlçesi Şarhöyük Mahallesi Bakım Sokak No: 14/A'da faaliyet gösteren MS Garage Adi Ortaklığı İstasyonunda 2021 yılında 63 adet otobüse ortalama üçer dakika aralıkla ölçüm yapıldığı, aynı marka ve modele sahip otobüslerden sadece bir kaç tanesinin istasyona giderek ölçüm yaptırdığı, diğer otobüslerin ölçümlerinin istasyona getirilen bir kaç otobüs üzerinden plaka değiştirmek suretiyle gerçekleştirildiği ölçümlere ait görsellerden ve ölçüm raporlarından anlaşıldığından, Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliğinin 14. Maddesinin 5. fıkrası gereği idari yaptırım uygulanarak, egzoz gazı emisyon ölçüm yetki belgesi bir daha yenilenmemek üzere iptal edilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.  

Eskişehir İli Odunpazarı ilçesi Sanayi Çarşısı Türkmen Sokak No: 1'de faaliyet gösteren Özeller Dizel Oto Yedek Parça Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. istasyonunda 2020 yılında  otobüslerin aynı marka ve modele sahip otobüslerden birkaç tanesinin istasyona giderek ölçüm yaptırdığı, diğer otobüslerin ölçümlerinin istasyona getirilen birkaç otobüs üzerinden plaka değiştirilmek suretiyle gerçekleştirildiği, ölçümlere ait görsellerden ve ölçüm raporlarından anlaşıldığından, Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliği'nin 14. Maddesinin 5. fıkrası gereği idari yaptırım uygulanarak, Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm Yetki Belgesi bir daha yenilenmemek üzere iptal edilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur.

Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptıracak vatandaşlarımızın bilgilerine sunulur.