31 Mayıs 2019 Cuma
Araç Tescil Belgesinde ve EGM Taşıt Tescil Veritabanında cinsi “JEEP” olarak kayıtlı Arazi Taşıtlarının taşıt cinsi “OTOMOBİL” olarak sistem tarafından okunamadığı için ölçüm süreleri 1 Yıl verilmektedir. Söz konusu taşıtların ölçüm sürelerinin 2 Yıl olarak değerlendirilebilmesi için Araç Tescil Belgesinde “Araç Sınıfı”nın “M1G” olarak ve “Kullanım Amacı”nın “Hususi” olarak kayıtlı olması gerekmektedir. Bu kapsamda, Araç Sınıfı M1G olarak kayıtlı araçların ölçüm sürelerinin 2 Yıl olarak sistem üzerinden değiştirilebilmesi için Araç Tescil Belgesi (Ruhsat) fotoğrafı, başvuru sahibinin Ad-Soyad ve TC Kimlik numarası ile birlikte egzozdestek@csb.gov.tr adresine mail atması gerekmektedir. 0312 586 30 44 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir.
Araç Tescil Belgesinde ve EGM Taşıt Tescil Veritabanında cinsi “JEEP” olarak kayıtlı Arazi Taşıtlarının taşıt cinsi “OTOMOBİL” olarak sistem tarafından okunamadığı için ölçüm süreleri 1 Yıl verilmektedir.
 
Söz konusu taşıtların ölçüm sürelerinin 2 Yıl olarak değerlendirilebilmesi için Araç Tescil Belgesinde “Araç Sınıfı”nın “M1G” olarak ve “Kullanım Amacı”nın “Hususi” olarak kayıtlı olması gerekmektedir.
 
Bu kapsamda, Araç Sınıfı M1G olarak kayıtlı araçların ölçüm sürelerinin 2 Yıl olarak sistem üzerinden değiştirilebilmesi için Araç Tescil Belgesi (Ruhsat) fotoğrafı, başvuru sahibinin Ad-Soyad ve TC Kimlik numarası ile birlikte egzozdestek@csb.gov.tr adresine mail atması gerekmektedir.
 
0312 586 30 44 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir.